Chemický peeling

Chemický peeling odstraňuje vrchnú vrstvu poškodených vrstiev pokožky pričom v priebehu niekoľkých ošetrení dosahujeme zjemnenie, farebné zjednotenie a zlepšenie vzhľadu pokožky, zmenšenie pórov, zmiernenie mastenia a tým aj prevenciu tvorby akné. Ponúkame rôzne typy chemických peelingov z ktorých si môžete vybrať. Presné zloženie môže byť upravené na základe individuálnych potrieb pokožky pacienta.

Zákrok je potrebné niekoľkokrát opakovať, no už po prvom sedení sú viditeľné výsledky, pleť je hladšia a jemnejšia.

Celá kúra obnáša 3 až 5 sedení v 10-14 dňových intervaloch. Samotné ošetrenie trvá niekoľko minút. Po očistení pleti (od make-upu a nečistôt) sa nanesie roztok ovocnej kyseliny. Počas ošetrenia pacient pociťuje mierne pálenie ošetrovanej oblasti. Po zmytí roztoku a ošetrení ochranným krémom nie je vhodné bezprostredne nanášať make-up.

 

Pred ošetrením sú vylúčené iné úkony, ktoré by mohli chemicky-peeling-3podráždiť pokožku ako napr. domáce ošetrovanie inými pílingovými prípravkami, tekutým dusíkom, dermabráziou. Niekoľko dní po ošetrení nie je vhodné ošetrovať pleť vysušujúcimi prípravkami, aby sa zamedzilo podráždeniu pokožky. Takisto sa v tomto období treba vyhnúť aplikácii trvalej ondulácie a farbeniu vlasov, domácemu pílingu a slneniu. V slnečnom období roka je nutné počas pílingovej kúry používať na tvár na deň ochranné opaľovacie prostriedky. Pílingové kúry sa opakujú podľa typu pokožky 1-2 x ročne.

Výhody chemického peelingu:
vyrovnanie nerovností povrchu pokožky
odstránenie jemných vrások
zmenšenie hĺbky jaziev
odstránenie pigmentových škvŕn
zjemnenie hrubej a mastnej pokožky
zmenšenie pórov
prevencia tvorby akné