Často kladené otázky pre PMU

Je to pre mňa vhodné?

Ako každá skrášľovacia procedúra , ani permanentný makeup nie je vhodný pre každého . Prosím prečítajte si sekciu kontraindikácie, tam nájdete všetky informácie o tom či ste vhodná kandidátka .

Bolí to?

Nie , samozrejme každá z nás má iný prah bolesti. Často klientky prirovnávajú pocit z tetovania k “pomalému trhaniu obočia”. Pri zákroku sa používa anestetikum.

Je pred zákrokom potrebná konzultácia?

Konzultácia nie je potrebná , vždy sa na všetko potrebné informujem pri rezervácií termínu , prípadne si od vás vyžiadam fotografiu obočia. Ak však na konzultáciu prísť chcete, ste samozrejme vítaná. .

Ako dlho mi tetovanie vydrží ?

Obočie vytetované touto metódou Vám vydrží rok -max.2 roky . Všetko záleží na tom či ste sa po zákroku o obočie riadne starali, či sa často opaľujete, aký máte typ pleti, hormonálne zmeny a na rôznych iných faktoroch ktoré nevieme predvídať. Po roku je vhodné obočie znovu pretetovať aby sa oživila farba.

Ako dlho sa tetovanie hojí?

Cca 7 až 10 dní -toľko trvá kým odpadnú chrastičky. Obočie však môžeme považovať za kompletne zahojené až po 5-6 týždňoch od zákroku.

Môžem si vybrať farbu?

Mám k dispozícií rozmanitú škálu pigmentov , ktoré sa hodia ku všetkým farbám pleti a chĺpkov. Berú sa samozrejme do úvahy vaše preferencie ak chcete výraznejšie obočie než je vaša farba chĺpkov na obočí. Treba vždy brať do úvahy že farba po zahojení zbledne o cca. 50%.

Aké pigmenty používate?

Používam výhradne Phibrows pigmenty , ktoré sú najlepšie na trhu. Neobsahujú žiadne ťažké kovy, neboli testované na zvieratách a sú Vegan.

Koľko trvá zákrok?

Zákrok trvá od vášho príchodu až po odchod zväčša 2 hodiny. Všetko záleží podľa hustoty vášho obočia a efektu ktorý chceme dosiahnuť. V cenníku je uvedené trvanie jednotlivých procedúr.

Treba prísť na korekciu?

Áno. Korekcia je potrebná asi u 99% žien. V závislosti od tipu pleti sú niekedy potrebné aj dve korekcie (hlavne pri nedodržiavaní starostlivosti a pri mastnejšej pleti )

Ja už mám vytetované obočie , môžete mi ho opraviť ?

Môžem ho opraviť jedine v tom prípade keď už je starý permanentný makeup veľmi bledý. Tmavý PMU sa bohužiaľ prekryť ani opraviť nedá pretože po zahojený stará farba vzíde vždy na povrch pretože sa nachádza v hlbšej
vrstve kože. V takýchto prípadoch je vhodné tetovanie najskôr odstrániť či už laserom alebo ručnou metódou, a až potom vytetovať nové obočie. takýto predchádzajúci permanentný makeup opravujem len púdrovou metódou.